Blue Moon Tribe

Blue (indigo blue) symbolizes dance, protects from the evileye, gives awareness and insight. The moon (full moon) for woman’s power that adds insight, intuition, creativity, and wisdom. Tribe is a gathering of fierce women.

Kes on Blue Moon Tribe? Blue ehk sinine (indigosinine) sümboliseerib tantsu, hoiab kurja silma eest, annab teadlikkuse ja taipamise. Moon ehk täiskuu on naise vägi, mis lisab taipamisele juurde intuitsiooni, loovuse ja tarkuse. Tribe on punt ägedaid naisi.

Who we are? Kes me oleme?

HELENA
Tants ja liikumine on saatnud mind läbi elu. Proovitud on mitmeid tantsustiile. Algklassilapsena sai alustatud võistlustantsuga. Sellele järgnes rahvatants. Keskkoolinoorena tegelesin estraaditantsuga.
Kõhutantsu avastasin enda jaoks 2004. aastal. Esimeseks õpetajaks oli Riina Kikas Sansaara Tantsustuudiost. Loodud sai tantsutrupp Wahida, mille koosseisus tantsisin kuni 2008. aastani. 2009. aastal hakkasin kõhutantsutunde võtma Müstika Tantsustuudios Berit Villi käe all. Seal avastasin enda jaoks Tribal Fusioni põneva maailma ja liitusin 2010. a Jaana Hansmani treeninggrupiga. Jaana tantsutrupis LaStrange tantsin siiani. American Tribal Style Beriti juhendamisel oli väga loomulik jätk kõhutantsule. 2011-2020 tantsisin Müstika Tribe koosseisus. 
Mul on olnud võimalus osaleda ka teiste võrratute õpetajate kursustel nagu näiteks Jane Paberit, Kaidi Urdis, Iris Frolov, Lehti Kostabi ja Jamila (EST), April Rose (USA), Kami Liddle (USA), Alexis Southall (UK), Violet Scrap (IT), Ashley Lopez (USA), Mira Betz (USA), Illan Rivière (FRA), Manca Pavli (SLO). See on olnud silmaringi avardav ja arendav.
Tantsuga tegelemine on suurepärane võimalus astuda igapäeva rutiinist välja, arendada nii keha kui vaimu, tunda ennast naiselikuna, kanda kauneid ja teistmoodi kostüüme ning ehteid. Mulle meeldib energia, mis ma saan koos oma trupi naistega trennides harjutades ja laval esinedes. Tantsimine on võrratu!

HELI
Alates 2016 aasta sügisest olen Tantsustuudio Alhambra juht, tantsuõpetaja, koreograaf ja tantsija.
Olen juba 5 aastasest peale tantsinud erinevaid tantsustiile, tegelenud iluvõimlemise ja õhuakrobaatikaga.
Peale keskkooli lõppu tekkis pikem paus tantsule. 2006 avastasin kõhutantsu mis tõi mind tantsu rajale tagasi.
2006 aasta sügisest alustasin kõhutantsuga Diana Otsingu juures.
2007 aasta sügisest liitusin kõhutantsu trupiga Nõmme Kultuurikeskuses Riina Aro juhendamisel.
2009-2011 õppisin samaaegselt lisaks veel kõhutantsu Müstika Tantsustuudios Berit Villi juures.
2009-2020 tantsisin ATS-i ehk Amerikcan Tribal Style Müstika Tantsustuudios Beriti juhendamisel.
2010 aasta jaanuarist tantsin Tribal Fusioni Jaana Hansman juhendamisel.
2017-2018 Argetiina Tangot, juhendaja Ilmari Mägi.
2018-2020 Latiino paaristants, juhendaja Liina Remmelg.
2020 alustasin Reggaetoni tantsuga Esperanza tantsukoolis Ksenia Dorsh juhendamisel.
Täiendan  pidevalt tantsuoskust erinevatel kursustel ja workshopidel erinevate õpetajate käe all nii Eestist kui välismaalt.
Mõned näited: Mira Betz (USA), Sara Guirada (ESP), Illan’i (FRA), Lamia (ITA), Elizabeth Medina( ESP), Ozgen (TUR), Salah Rambo (EGY), Andre Haikal (LBN), Anasma (FRA), Yana Tsehotskaya (UKR) jpt.
Leian, et tantsumaailmas on alati võimalik edasi areneda ning alati midagi uut ja põnevat juurde õppida. Tantsimine ongi mu hobi ja tantsukostüümide tegemine ongi minu hobi.

OLGA
Nakatusin tantsupisikuga juba kooliajal, sellest ajast pärinevad ka esimesed kokkupuuted kõhutantsuga. 2013 aastal võtsin lõpuks julguse kokku minna seda tantsu ise proovima Müstika Tantsustuudiosse. Edasine võib öelda on ajalugu. Olen õppinud kõhutantsu Maris Abe juhendamisel, Amerikan Tribal Style kõhutantsu Berit Villi juhendamisel, India klassikalist tantsu bharatanatyami Helen Geršmani juhendamisel ja Tribal Fusion kõhutantsu Anya Manya juhendamisel. Mitmete välismaa õpetajate käe all olen saanud täiendanud oma teadmisi ja avardada oma silmaringi. Olulistemateks pean Mira Betzi(USA), Piny Orchidaceae’t(Portugal),Mat Jacobi(Hispaania), Ashley Lopezt(USA) ja Tiana Frolkinat(Venemaa).

ANYA
Minu tantsupagasisse kuulub Tribal Fusion (TF) Belly Dance, American Tribal Style Belly Dance (ATS), Indian Fusion Dance ja India klassikaline tants bharatanatyam.
Esimeseks TF’i õpetajaks oli Krete Beljaev, hiljem õppisin TF’i Jaana Hansman (Yahna) ja ATS’i Berit Vill´i käe all.
2015. aasta sügisel alustasin ammuigatsetud India klassikalise tantsu bharatanatyam’i õpinguid Amrita tantsustuudios. Seal on minu õpetajateks Ruth Maria Roosi-Ott ja Helen Geršman.

Olen end täiendanud Rachel Brice’i (USA), Asley Lopez´i (USA), Elizabeth Strong’i (USA), Tiare Tashnick’i (USA), Amanda Pittoreska (SUI), Manca Pavli (SLO), Alexis Southall (UK), Katarzyna Lidia (POL), Mat Jacob´i (Hispaania), Illan’i (Prantsusmaa), Lamia (Itaalia), Tiana Frolkina (RU) käe all. 

Läbisin 2018. a sügisel Portlandis Rachel Brice 8Elements Phase I & II intensiivkursused. 
2022 aasta suvel ootab mind ees 8Elements Phase III ja IV intensiivkursused, sest 2021 suvel toimuma pidanud kursused lükkusid aasta võrra edasi seoses ülemaailmse viiruspuhanguga.

22-26. august 2019 osalesin Caravanseray Vienna festivalil, kus võtsin mitmeid põnevaid workshope nagu nt: Old School Finger Cymbals, Datura Style: Characteristic Combos, ATS with Flamenco Fan.

Tantsimine on minu jaoks võimalus särada harakana laval. Igapäevaselt olen seotud grimeerija tööga ja hobustega, seega kulda ja karda ja läikivaid asju ei ole vahelduseks mitte kunagi liiga palju.
Armastan väga lugeda, samuti paelub mind ajalugu ning seoses sellega ka ajalooliste kostüümide ja peaehete meisterdamine!

Blue Moon Tribe lõin just selleks, et oma põnevaid ideid ja projekte ellu viia!